Lady Macbeth (2016)

1

Bardzo długo czekałam na premierę tego filmu. Zachęcił mnie świetny zwiastun. Film niestety zawiódł moje wysokie oczekiwania. Miałam nadzieję, że zobaczę wielobarwną, bardzo dobrze napisaną postać kobiecą, która nie jest tylko ozdobą w męskim świecie, która nie jest jednoznaczna. Otrzymałam  niestety papierową postać, która jest przewidywalna, nie wzbudza w widzu sympatii i nie ma żadnej pozytywnej cechy.  2

O czym opowiada film?

Młoda Katherine wychodzi za mąż za dużo starszego, bogatego mężczyznę. W trakcie seansu dowiadujemy się, że ją kupił wraz z nieurodzajną ziemią. Dziewczyna jest źle traktowana przez teścia, służących. Mąż zabrania jej wychodzić z domu i nie uprawia z nią seksu. Gdy Katherine poznaje młodego służącego Sebastiana czuje pożądanie, które przeradza się w romans. Dziewczyna nie ma skrupułów i zabija każdego, kto staje na jej drodze do szczęścia.

KINÓWKI.pl

Film miał olbrzymi potencjał. Przedstawia ciekawy temat, który niestety został źle pokazany (pewne rzeczy wyłożone są łopatologicznie, inne-bardzo ważne-zostały pominięte). Słaby scenariusz niszczy wszystko, sprawia, że widz nie utożsamia się z bohaterami, nie wierzy w przedstawiony świat i po wyjściu z kina zapomina o filmie.

4

Atutem filmu są świetni aktorzy, piękne zdjęcia, scenografia i reżyseria. Jednak wiele niedociągnięć sprawia, że nie jest to film wybitny czy bardzo dobry. Zastanawiają też krajobrazy, które bardziej przypominają Irlandię niż Anglię. Postać Katherine została opisana bardzo pobieżnie i schematycznie. Moim zdaniem nie warto iść do kina na ten film (w zwiastunie mamy pokazane wszystkie najciekawsze sceny). Zobaczcie go w domu, gdy będziecie się nudzić.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: