Whiplash (2014)

2

Film o ciężkiej pracy, jaką trzeba wykonać, żeby osiągnąć mistrzowski poziom w danej dziedzinie. Wybór nieprzypadkowy.  Z okazji zbliżającej się sesji przypominam wszystkim studentom, którzy mają określone cele, że nic nie przychodzi łatwo. Dlatego Kochani nie poddawajcie się! I nawet gdy poniesiecie porażkę to starajcie się wyciągać  z niej wnioski. Nie wiem jak Wy, ale ja właśnie najlepiej uczę się na własnych błędach.

WHIPLASH

Film opowiada o młodym perkusiście , który poświęca wszystko, żeby znaleźć się w elitarnej orkiestrze jazzowej. Andrew Neimann gra kilkanaście godzin dziennie, zaniedbuje studia, relacje z rodzicami i ze znajomymi, gdy poznaje świetną dziewczynę stwierdza, że nie ma dla niej czasu. Liczy się dla niego tylko muzyka.

1

Bohater chce zaimponować swojemu mentorowi. Dyrygent Terence Fletcher jest wybitnym muzykiem, ale także tyranem, z przejawami agresji. Nauczyciel poniża, szantażuje, obraża, wyzywa. Nie cofnie się przed niczym, żeby osiągnąć cel.

maxresdefault

Film bardzo dobrze wyreżyserowany, z wyśmienitym scenariuszem, genialnymi utworami jazzowymi. Podoba mi się bardzo charakterystyczna dla Damiena Chazella stylistyka i dopracowanie każdego elementu. Ekranizacja nie moralizuje, widz sam ma wyciągnąć wnioski.

whip4

To ostatni post. Wszystkim, którzy tu zajrzeli życzę szczęścia w życiu. Jeżeli zwątpiliście w swój talent to przypomnę, że nie ma ludzi niezdolnych, są tylko ludzie, którzy zbyt szybko się poddali. Talent to tylko 10%, resztę zdobywa się PRACĄ. Pamiętajcie o tym. 🙂

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: