Droga do szczęścia (2008)

8440b1db440bc3f51684b89d5bff.1000

„I żyli długo i szczęśliwie” tego uczą nas baśnie. Później z powodu nacisku społeczeństwa tkwimy w związkach, które nie mają przyszłości. Oszukujemy siebie i ludzi wokół, udając jak bardzo jesteśmy szczęśliwi w związku, a przede wszystkim jak wyjątkowa jest nasza miłość. Staramy się zadowolić otoczenie kosztem własnego szczęścia. Otóż, nie każdy jest stworzony do życia w związku.2

O czym jest film?

Młode małżeństwo znudzone „idealnym” życiem na przedmieściach postanawia wyjechać do Paryża. Paryż ma sprawić, że ich życie zmieni się. Wierzą, iż tam odnajdą szczęście, zrealizują swoje marzenia. Frank nie znosi biurowej pracy, w duchu obwinia żonę i dzieci, że poświęca się pracując w firmie, w której zatrudniony był jego ojciec. Natomiast April nienawidzi, życia gospodyni domowej, chce odnosić sukcesy zawodowe, a rodzina jej to uniemożliwia.

3

Przejmująca muzyka, stylizacja lat 50. i gra aktorska Leonarda i Kate sprawia, że widz wierzy w przedstawiony świat. Postaci są przekonujące, a ich decyzje ważne. Warto zwrócić uwagę na ciekawe zdjęcia oraz mądry scenariusz.

4

Z pewnością jest to film, który zmusza widza do przemyśleń i wzbudza dużo emocji. Wbrew pozorom „Droga do szczęścia” opisuje aktualny temat. Wiele osób zakładając rodzinę unieszczęśliwia siebie, partnera/partnerkę i dzieci. Zapraszam do oglądania.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: