Festiwal Grand Off

grand-off-300x282

W mass mediach i pop kulturze wpaja się społeczeństwu, że filmy niezależne są trudne, nudne albo przypominają artystyczny bełkot. Nie dajcie się zwieść. Filmy niezależne są przede wszystkim nieschematyczne, potrafią zaskoczyć w pozytywnym jak i negatywnym sensie, ale o to chodzi w sztuce. Ma poruszać i zadziwiać oraz wzbudzać emocje.

Screen-Shot-2016-06-17-at-3.56.50-PM

Z kilkunastu filmów krótkometrażowych, które obejrzałam na festiwalu, najbardziej spodobał mi się „The secret word off foley”. Zachwyciły mnie zdjęcia, montaż i minimalizm. Film przedstawia pracę ludzi, którzy podkładają dźwięk pod film. W ciągu 14 minut nie wypowiadają ani jednego słowa, a mimo to widz z zaciekawieniem patrzy na ich skupienie, dokładność i pasję z jaką wykonują pracę. Według mnie prawdziwe dzieło pod względem kompozycji. Warto zobaczyć!

maxresdefault

„Timecode” to drugi film, który mnie zachwycił. Opowiada o dwóch ochroniarzach, których łączy pasja do tańca. W czasie nudnej, monotonnej służby nagrywają sobie filmiki z tańca. Sposób w jaki reżyser Juanjo Giménez pokazał ich zachowanie zapiera dech w piersiach. Dzięki bardzo oryginalnym ujęciom z pozoru nudny i oklepany temat nie tylko jest bardzo interesujący, ale również śmieszny. Ostatnia scena rozbawiła mnie do łez. Zobaczcie koniecznie.

1930,5,rolka-filmu

Nie dajmy uschematyzować naszego myślenia komercjalnymi produkcjami. Oglądajmy ambitne produkcje, ponieważ bawią, wzruszają i wnoszą wiele do naszego życia.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: