Szkolna imprezka (2013) a właściwie Fack ju Göhte

1

W weekend majowy nie będę recenzować dramatu. Najwyższy czas odpocząć, beztrosko pośmiać się z lekkiego, przyjemnego filmu. Spolszczony tytuł „Szkolna imprezka” to jedno, wielkie nieporozumienie, dlatego będę używać oryginalnej nazwy. „Fack ju Göhte” to na pierwszy rzut oka głupkowata komedia, jednak już w trakcie oglądania widz znajduje w niej coś więcej…

2

 O czym jest film?

Gdy Zeki Müller wychodzi z więzienia pragnie odzyskać ukradzione i sprytnie schowane pieniądze. Jednak okazuje się, że jego przyjaciółka zakopała je na budowie, gdzie obecnie znajduje się sala gimnastyczna. Aby je odkopać mężczyzna zatrudnia się w szkole jako nauczyciel.

4

W filmie znajduje się dużo śmiesznych dialogów (niektóre są chamskie i prostackie, ale to tego typu film), które zdecydowanie poprawią nam humor i pozwolą odpocząć po trudach dnia codziennego. Większość scen rozgrywa się w szkole, gdzie dyrektorka wącha klej, a nauczycielka, która nie radzi sobie z trudną młodzieżą, wyskakuje regularnie z okna (żeby było śmieszniej  z drugiego piętra). Oprócz tego widz dostaje mnóstwo nieracjonalnych sytuacji z bardzo skoczną, wesołą, popową muzyką w tle. Zaletą film są również bardzo atrakcyjni aktorzy (np. Elyas M’Barek  przez pół filmu chodzi z gołym torsem).

3

Główni bohaterowie w trakcie filmu dojrzewają. Zeki zauważa, że zależy mu na przyszłości uczniów, a sama praca nauczyciela sprawia mu przyjemność. Film porusza ważne kwestie dojrzewania uczniów i jak wielki wpływ na nich ma otoczenie, nauczyciele, rodzina. Większość z nas nie osiągnęłaby tak wiele, gdyby nie wsparcie i pomoc najbliższych. Nie zapominajmy o tym 🙂

1,w=993,q=high,c=0.bild

Jeżeli oczekujecie wybitnego filmu, to nie oglądajcie. To komercyjna, miejscami bardzo wulgarna komedia, która od widza nie oczekuje zbyt wiele. Pewnie dlatego też na tego typu produkcje jest tak wielkie zapotrzebowanie (nie tylko wśród młodzieży). I tym przedostatnim zdaniem odpowiadam ludziom, którzy głowią się, dlaczego takie filmy powstają.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: