Captain fantastic (2016)

captainfantastic1280jpg-485641_1280w

Jest to historia o dużej rodzinie, która żyje z dala od cywilizacji. W wyniku samobójczej śmierci żony/matki bohaterowie muszą się zmierzyć z wieloma problemami. Matt Ross genialnie przedstawia kontrast pomiędzy życiem w mieście i puszczy.

Screen-Shot-2016-07-07-at-6.15.05-PM

Dzieci Bena, mimo że nie były ani jednego dnia w szkole są oczytane, potrafią grać na wielu instrumentach, mają świetną kondycję fizyczną. Spartańskie wychowanie ma sprawić, że potomkowie Bena powinni poradzić sobie w każdych warunkach. Jednak w realnym życiu, nie znając norm społecznych, wyczuwają swoje nieprzystosowanie i inność.

04122583930143130940

Bo (najstarszy syn) marzy o studiach, Rellian (jeden z młodszych synów) obwinia ojca o śmierć matki. W ich idyllicznym życiu z dala od zgiełku, konsumpcjonizmu, szybko pojawiają się zgrzyty. Dzieci koniecznie chcą pożegnać matkę na pogrzebie, natomiast teść Bena grozi mu policją, gdy przybędzie…

9601984c9b96a5acd5bfd7af741a4796 Rodzina, dzięki braku technologii, Internetu ma ze sobą wspaniałe relacje. Wszyscy są ze sobą zżyci. Uwielbiają grać i śpiewać na instrumentach przy ognisku. W filmie możemy podziwiać również piękne krajobrazy, które są niezwykłym tłem do dramatycznej historii.

CF-3 Ben, walcząc z systemem, niestety, mimo że wkłada we wszystko całe serce i ma jak najlepsze chęci, krzywdzi rodzinę. Gdy oglądałam ten film, przypomniała mi się gombrowiczowska gęba, od której nikomu nie udało się uciec.

08CAPTAIN-facebookJumbo

Bardzo spodobała mi się forma przedstawiania świąt czy uroczystości pogrzebu. Kocham to ironiczne podejście, w którym każda uroczystość to tylko wymyślona przez władzę okoliczność, aby mieć władzę na ludem. Dlatego Ben, który ciągle wygłasza swoje radykalne poglądy polityczne i religijne, co roku organizuje święto Noama Chomsky’ego.

Captain-Fantastic-Cast-2017-SAG-Awards

Jeżeli szukasz filmu ze świeżym spojrzeniem na świat, to jest to ciekawa propozycja dla Ciebie 🙂 Życzę (nie tylko z okazji świąt), aby wszyscy ludzie potrafili w każdej dziedzinie życia odnaleźć złoty środek…

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: